Facebook
Twitter
Google+
Pinterest
Linkedin

Що потрібно знати про громадському транспорті Женеви. Скільки коштує проїзд, де купити квитки, як доїхати з аеропорту в центр міста безкоштовно, як заощадити на міському транспорті або їздити взагалі безкоштовно. Про це ми розповімо у статті. Поділимося практичними порадами і своїм досвідом. Женева -місто з комфортним, але дорогим громадським транспортом. З однієї частини міста в іншу дістатися просто і зручно. Весь транспорт ходить за розкладом.

Центр Женеви досить компактний. Ви хочете подивитися визначні пам’ятки в центрі міста? Це можна зробити і пішки. Але, щоб дістатися з міста в аеропорт, побачити визначні пам’ятки в різних частинах Женеви і за межами міста доведеться скористатися громадським транспортом.

Що ми встигли побачити в Женеві пішки за кілька годин пересадки читайте тут:

= Женева за 3 години. Що подивитися. Звіт про подорож Швейцарія-Франція. Частина 1.

Мережа міського транспорту Женеви Unireso включає: трамваї, автобуси, човни (водні трамвайчики), поїзди. На всі види громадського транспорту діє єдиний квиток. Валюта в Женеві – швейцарські франки.

Автобус.

У Женеві широка мережа денних автобусних маршрутів, які пов’язують центр міста з аеропортом сусідніми швейцарськими та французькими містечками. Нічні автобуси Noctambus налічують 12 регіональних ліній та 14 міських.

Трамвай.

Женевському трамваю більше 150 років. Це перший трамвай у Швейцарії. У 20-ті роки XX століття Женева була містом з найбільшою трамвайною мережею в Європі. З появою автобусів ситуація змінилася. Сьогодні в Женеві кілька ліній трамваїв, які курсують по центру Женеви і на регіональних маршрутах, у тому числі в сусідні французькі міста.

Сучасний Женевський трамвай – комфортний вид транспорту: гарний, чистий. На зупинках в дверях трамвая висувається сходинка, тому транспорт пристосований для пересування людей з інвалідністю. Зручно їздити мамам з дитячими колясками.

Човен “Женевська” чайка “.

У Женеві з озера Леман (Женевського озера) і річки Рона, що випливає з нього, ходять жовті водні трамвайчики компанії Mouettes Genevoises. Їх називають “Женевська чайка”. Вони також є частиною мережі громадського транспорту Женеви, і на них діє єдиний квиток.

“Женевські чайки” ходять по 4-м маршрутами. Лінія M1: Pâquis Line – Molard. Лінія M2: Pâquis Line – Eaux-Vives; Ligne M3: Pâquis – Genève-Plage / Port Noir; Ligne M4: Genève-Plage / Port Noir – de Chateaubriand. Причали зображені на карті. Човни М1 і М2 ходять кожні 10 хвилин, М3 і М4 – кожні 30 хвилин. Графік руху залежить від сезону. Актуальну інформацію можна дізнатися на сайті компанії.

Від причалу Pâquis відправляються три маршруту човнів. Кожен має свій причал, тому заблукати і не потрапити на ту лінію буде складно))). Лінія М2.

Причал ліній М3 і М4.

Як заощадити: Прогулянка на “Женевської чайці” – прекрасна можливість недорого помилуватися містом. Можна заощадити і не купувати дорогий круїз на катері по Женевського озера. (Як покататися на водному трамваї безкоштовно і абсолютно законно – читайте в цій статті в розділі “Безкоштовний проїзд».

Поїзд.

Поїзд – зручний регіональний громадський транспорт, що з’єднує центр Женеви з аеропортом і сусідніми містами / селами Франції і Швейцарії. Вагони розділені на 1-й і 2-й класи. Для кожного свій тариф, 1-й – дорожче. Квиток з центру в аеропорт – за ціною громадського транспорту в центральній (10-й) зоні Женеви.