Facebook
Twitter
Google+
Pinterest
Linkedin

Плануєте їхати на автомобілі в Словенії? У цій статті ми розповімо все, що потрібно знати для подорожі на машині по Словенії: як і де оплачувати дороги, ПДР, які вимоги до комплектації автомобіля, вартість бензину, парковки в містах. Ділимося власним досвідом, практичними порадами і враженнями про дорогах та особливості дорожнього руху в Словенії.

Оплата доріг Словенії

За проїзд на автомобілі по автомагістралях Словенії передбачена плата. Зверніть увагу! Платними є лише швидкісні автобани. Їх можна уникнути, проїхавши по звичайним дорогам. Але при цьому дуже серйозно втрачається швидкість пересування.

Карта платних доріг Словенії

Вартість віньєтки Словенії

Дороги Словенії оплачуються з допомогою віньєтки. Валюта Словенії – євро. Плата залежить від категорії транспортного засобу та тривалості використання автомагістралей. Крім цього, окремо оплачується проїзд через тунель Karawanken.

У Словенії введені такі категорії транспортних засобів:

1 – мотоцикли;

2А – транспортні засоби з висотою в передній осі не вище 1,3 м і вагою НЕ більше 3500 кг;

2В – транспортні засоби з висотою в передній осі вище 1,3 м і вагою НЕ більше 3500 кг.

Вартість віньєтки для кожної категорії:

Категорія 1: 7 днів – 7,5 євро, 6 місяців – 30 євро, 1 рік – 55 євро

Категорія 2А: 7 днів – 15 євро, 1 місяць – 30 євро, 1 рік – 110 євро

Категорія 2В: 7 днів – 30 євро, 1 місяць – 60 євро, 1 рік – 220 євро.

Де купити віньєтку Словенії.

Віньєтку можна купити на прикордонних пунктах або на АЗС. Ми купували на заправці при в’їзді з боку Угорщини. При покупці потрібно перевірити, чи правильно вона прокомпостирована, а саме – повинна бути позначена правильна дата початку дії віньєтки.

Як правильно прикріпити віньєтку. Віньєтку спочатку потрібно відірвати від штрих-коду, відокремити від захисної плівки і прикріпити зсередини в лівому верхньому кутку лобового скла. (Як у мене на фото). Неприкрепленная до скла віньєтка вважається недійсною.

Термін дії віньєтки

7 – денна дає право користуватися платними дорогами протягом наступних семи днів, починаючи з зазначеної дати на віньєтці. На кожній віньєтці позначено категорію ТЗ.Місячна віньєтка – дає право користуватися платними дорогами протягом місяця (для мотоциклів 6 місяців) від тієї самої дати, коли купили віньєтку, якщо такої дати немає, то до кінця наступного місяця.Річна віньєтка – дає право користуватися платними дорогами протягом 12 місяців. З грудня попереднього року по січень наступного року.Пункти перевірки оплати доріг

Ми вперше зіткнулися з таким явищем. В Угорщині, Австрії, Чехії, Болгарії та інших країнах, де ми побували на машині, здійснюється звичайний відеоконтроль на автобанах. На пункті перевірки оплати на словенських автомагістралях потрібно знизити швидкість і проїхати по жовтій смузі, з відміткою для легкових авто, щоб камера вважала вашу віньєтку. Це трохи зменшує загальну швидкість пересування по дорогах Словенії.

До того ж ці пункти служать пунктами для оплати шляхів вантажними автомобілями, які сплачують податки, на відміну від легкових, за пройдені кілометри. Від великої кількості фур перед такими пунктами можуть утворюватися невеликі затори. Нам довелося кілька разів на шляху у них простояти.

Тунель Karawanken

Він з’єднує автомагістралі А2 (Словенія) і А11 (Австрія). Має протяжність 7864 м. В Словенії знаходиться 3700 м тунелю, інша частина – в Австрії. Одна поїздка через тунель для транспортних засобів вагою до 3,5 т варто 7,20 євро.

Основні Правила дорожнього руху Словенії

Правила дорожнього руху Словенії традиційні для Європи, але відрізняються від ПРАВИЛ дорожнього руху України.

Швидкісний режим

Максимальна дозволена швидкість в населених пунктах – 50 км/год, за межами населеного пункту – 90 км/год. На автомобільних дорогах – 110 км/год, на автомагістралях – 130 км/год. Штраф за перевищення швидкості від 40 євро, залежить від величини перевышення.

При в’їзді в Словенію традиційний знак з основними правилами дорожнього руху.

Алкоголь

Максимально допустимий рівень алкоголю в крові – 0,5 ‰. При перевищенні рівня штраф від 600 євро.

Ближнє світло фар

Ближнє світло фар обов’язковий 24 години в добу і круглий рік. Штраф – 30 євро.

Перевезення дітей

Дітей до 12 років і зріст нижче 150 см заборонено перевозити на передніх сидіннях без використання спеціальних утримуючих систем. Дітей до 3 років і зріст нижче 150 см дозволено перевозити тільки на задніх сидіннях. Штраф – 200 євро.

Ремені безпеки

Використання ременів обов’язкове як для передніх, так і задніх пасажирів. Штраф 120 євро за кожного пасажира, який порушив правило.

Розмова по телефону

Водієві під час руху автомобіля заборонено розмовляти по телефону без використання спеціальних засобів. Штраф – 120 євро.

Вартість бензину в Словенії. Заправки.

Заправки розташовані через кожні 40-50 км. Тому краще заправитися заздалегідь, щоб не хвилюватися, чи вистачить бензину до наступної заправки. Ціноутворення на пальне схоже з іншими країнами Європи. Найдорожчий бензин – на швидкісних автомагістралях. На звичайних дорогах, бензин тієї ж мережі коштує дешевше, іноді на 10% – 20%. Ми заправлялися бензином в середньому по 1.22 євро за літр марки АІ-95, розраховувалися карткою. Валюта Словенії – євро.

Середня вартість бензину в Словенії така:

  • бензин 95 – 1,25 євро
  • бензин 98/100 – 1,35 євро
  • дизель – 1,17 євро
  • LPG – 0.65 євро.

Як заправитися на заправках Словенії: зазвичай система така – спочатку заливаєш бензин, потім йдеш розраховуватися до каси.

Обов’язкова комплектація автомобіля

Яке обладнання повинно бути в машині:

  • Знак аварійної зупинки в кількості 2 штук;
  • Світловідбиваючий жилет є обов’язковим для кожного, хто виходить з авто вдень або вночі в разі аварії або зупинки авто на шосе. Штраф – 120 євро;
  • Автомобільна аптечка першої допомоги;
  • Рекомендується мати запасні лампочки в наборі і вогнегасник.

Зимова гума

У період з 15 листопада по 15 березня обов’язкове використання зимових шин. Використання шипованих зимових шин заборонено. Ланцюги протиковзання на колеса можна кріпити в окремих випадках, про це інформують дорожні знаки.

Анти-радар

Використання анти-радарів і радар-детекторів заборонено. Штраф – 400 євро.

Дороги Словенії.

Ми проїхали дорогами Словенії зі сходу країни на захід, від кордону з Угорщиною до кордону з Італією і Хорватією. Якість покриття гарне як на автобанах, так і на другорядних шляхах, якими ми пересувалися. Є в дорожньому русі Словенії свої особливості.

Наші враження від платних доріг Словенії. Автобани сильно завантажені фурами. І це зрозуміло, адже через Словенію швидкісні дороги ведуть в Австрію. Італію, а далі Франція, Іспанія. У разі ремонту покриття досить часто виникають великі пробки на дорогах. В одну з таких пробок ми і потрапили, коли в літню спеку відрізок в 20 км подолали за 2 години. (Довелося міняти / скорочувати наш туристичний план на день). Під час цієї пробки дві смуги з трьох були зайняті фурами. Якби цих фур було менше, то, напевно, і пробка була коротшою.

Рівень покриття автобанів хороший, часто розміщені “кишені” з позначкою SOS, багато застережливих електронних знаків, які в разі перевищення швидкості сигналізують про це, навколо красиві пейзажі.

На автобані зустрічаються тунелі, добре освітлені зсередини.

Другорядні дороги Словенії значно вже автобанів, але теж високого якості.

Ось така дорога веде до Предьямскому замку і печери Постойна Яма. Без туристичних автобусів на шляху тут ніяк не обійтися.

Особливе враження справила на нас дорога повз морських курортних містечок Словенії. Ми їхали в напрямку від італійського Трієста в хорватська місто Пула. Хоча всі дорожні покажчики наполегливо нас “запрошували” на автобан, GPS запропонував їхати вздовж моря. Вирішили так і зробити. Дорога неймовірно красива. Час від часу з неї відкривалися чудові види на Адріатичне море.

На нашому шляху – затишна алея з піній у містечка Strunjan, яка є пам’яткою природи і частиною Природного парку Strunjan. У 1935 році на новій побудованої дорозі між містами Копер -Ізола -Порторож висадили 110 піній. З 2004 року ця алея охороняється законом і визнана найдовшою в Словенії. Повітря тут насичене хвойним ароматом сосен.

Ось така дорога з пальмами і віллами веде через містечко Люсія, який знаходиться поруч з відомим словенським морським курортом Порторож. Діти від пальм були в захваті)))

Додатковим бонусом до мальовничій дорозі стало відсутність черги на кордоні Словенія-Хорватія. (А про черги на кордонах між цими країнами у високий літній сезон ми читали багато).

КПП Словенія-Хорватія.


Місця для відпочинку

Автономних місць для відпочинку, які ми бачили в Німеччині або в Угорщині, Словенії ми не зустріли. Місця відпочинку об’єднані з заправками. Про них повідомляє знак на автобані.

Парковка в Словенії

В Словенії, як і в більшості країн Європи, є проблеми з паркуванням у великих містах. Ми ставили автомобіль в підземних паркінгах та на паркувальних майданчиках на вулицях міст. Синя зона – це місця для короткочасного паркування. Тут можна залишити авто безкоштовно на термін від 20 до 60 хвилин, в залежності від району міста. Чим ближче до центру, тим менший час. Біла зона – призначена для тривалої стоянки машин. Такі майданчики обладнані паркоматами.

У центрі міст тривалість часу паркування на спеціальних зонах вулиць може бути обмежена. Якщо не вказано інше, то з 19-00 до 7-00, а також у вихідні та святкові дні парковка безкоштовна. За неправильну парковку штраф – 40 євро, блокування коліс або евакуація автомобіля з подальшим штрафом.

Паркування на набережній у місті Марібор.

Оплатити парковку можна через паркувальні автомати (parkomati). Приймає готівку. Квиток про оплату потрібно розмістити під склом, так щоб його було видно зовні. З мобільного телефону словенського оператора також приймають оплату за допомогою SMS.

Паркомат біля парковки на набережній Марибора.

Паркомат біля паркувального майданчика на вулиці в центрі Марибора.

У Мариборі ми залишали машину в багатоповерховому підземному паркінгу в центрі міста, адже вдень було жарко. Адреса паркінгу F-CITY GARAŽNA HIŠA, Ulica Vita Kraigherja 15. Паркування оплачували в касі, паркомат в той час не працював. Каса словенською мовою “Blagajna”.

На вуличній парковці з 19-00 вечора до 10-00 ранку на набережній в самому центрі Любляни ми заплатили – 5,40 євро. Адреса паркувального майданчика: Petkovškovo nabrežje, 37. Ціна з 07-00 до 19-00: 1,20 € / година, нічний тариф з 19-00 до 07-00 години: 1,80 € / ніч.

За 2-годинну паркування в підземному паркінгу Марибора ми заплатили – 3,30 євро. (На вулицях може бути дешевше). В касі паркінгу розрахувалися карткою. Ціни на підземний паркінг були такі:

Де зупинитися в Словенії. Готелі, апартаменти.

Забронювати готель або апартаменти в Словенії можна за цим посиланням:

  • готелі Словенії

Як забронювати готель через інтернет ми тут написали.

Booking.com

Вдалих вам подорожей по дорогах Словенії!