Facebook
Twitter
Google+
Pinterest
Linkedin

Все, що потрібно знати туристові про міському транспорті Вроцлава. Ми розповімо у статті скільки коштує проїзд у транспорті Вроцлава, де і як придбати квитки, як заощадити на проїзді. На додаток поділимося інформацією про популярному туристичному транспорті, адже Вроцлав – одне з найкрасивіших міст Польщі. Він розмістився на 12 островах на Одрі. В теплу пору року по річці плавають туристичні кораблики. А по центру міста ходять історичні трамваї. Є в місті також підвісна канатна дорога через річку.

Громадський транспорт Вроцлава включає автобуси, трамваї. Зручно і швидко ними дістатися у різні частини міста. На всі види транспорту діє єдиний квиток .

Автобуси і трамваї – основні види громадського транспорту Вроцлава. Денні лінії працюють з 5-00 до 23-00, у вихідні – з 6-00 до 22-00. Нічні маршрути (від №240 до №259) починають їздити в 23-30 і закінчують о 5-00 і коштують трохи дорожче. Трамваї на маршрутах різні – є “старі добрі” трамваї, також багато сучасних стильних.

В аеропорт ходить міський транспорт. Автобус № 106 вдень і №206 вночі. Детальніше читайте тут:

= Аеропорт Вроцлава. Як добратися в центр міста вдень і вночі.

Нам сподобалося, що громадський транспорт Вроцлава ходить точно за розкладом. На зупинках є інформація з графіком руху і для зручності встановлені ось такі табло. На них видно, скільки ще часу чекати на свій маршрут. Нагадаємо, щоб відкрилися двері автобуса чи трамвая, потрібно назвати ПІБ і рік народження ))) натиснути на спеціальну кнопку.

Карта денних маршрутів громадського транспорту Вроцлава: автобуси і трамваї.

Карта нічних маршрутів громадського транспорту Вроцлава: автобуси від №240 до №259.

Вартість проїзду у Вроцлаві.

На всі види міського транспорту Вроцлава (автобус, трамвай) діє єдиний квиток. Скільки коштує проїзд залежить від виду квитка і пільг. В залежності від необхідності пересадок або часу в дорозі існує два варіанти квитків.

1.Квиток на одну поїздку без пересадок і на одному транспортному засобі (автобус або трамвай) називається “jednorazowy” і коштує для денних маршрутів 3,00 злотих – звичайний і 1,50 злотих – пільговий квиток. Для нічних маршрутів 3,20 зл/ 1,60 зл. Ми користувалися цим видом квитків.

2.Інший вид квитків – “Bilety czasowe”. Такий квиток необхідно купувати, якщо у Вас “складний” маршрут і вимагає пересадок.За ним можна їздити всіма видами міського транспорту, робити декілька пересадок за певну обмежену кількість часу. Сюди входить також час, витрачений на пересадку. Квиток 30 – хвилинний варто 3,00 злотих/1,50 злотих. 60 – хвилинний – 4,40 зл/2,20 зл, 90-хвилинний – 6,00 зл/ 3,00 зл. Є також проїзні квитки на 24 години , на 2, 3 і 7 діб.

Вартість провезення одного великогабаритного багажу – 1,50 злотих.

Актуальні ціни на проїзд у міському транспорті Вроцлава дивіться в таблиці:

Безкоштовно у громадському транспорті можуть їздити діти до 4-х років, пенсіонери старше 70 -ти років.

Пільгові квитки зі знижкою дійсні для дітей старше 4 років,пенсіонерів, школярів і студентів до 24 років при пред’явленні польського або міжнародного студентського чи учнівського квитка.

Ще інформація: На билетоматах ви побачите ще такий вид квитка як Urbancard. Для короткої туристичної поїздки цей проїзний не підходить, тому що оформляється мінімум на тиждень і довше індивідуально на людину з особистими даними та фото.

Де купити квитки на громадський транспорт Вроцлава.

 • кіоски та пункти продажу компанії MPK
 • Biletomat – спеціальний автомат з продажу квитків на громадський транспорт. На зупинках Вроцлава ( не на всіх!) встановлено близько 100 автоматів. Приймає до оплати готівку і карти.

 • Biletomat в автобусі – мобільний автомат з продажу квитків є в автобусах і трамваях. На транспорті є знак, який повідомляє, що в цьому автобусі або трамваї є билетомат. Оплата тільки карткою. Дуже зручна “штука”, адже не на всіх зупинках є стаціонарні квиткомати. І не треба бігати шукати, де продаються квитки. “Застрибнув” – купив квиток – їдеш з чистою совістю)))

Щоправда, в один день нашої поїздки мобільні автомати не працювали на маршрутах. Тому нам довелося вийти на наступній зупинці, щоб купити квитки в стаціонарному билетомате.

!!! Обов’язково прокомпостуйте всі види квитків на початку поїздки в таких жовтих компостерах. На квитку з’являться дата і точний час. Термін дії квитка стартує з цього моменту. Квиток “jednorazowy” актуальний тільки протягом однієї поїздки. Для “Bilety czasowe” протягом 30, 60 або 90 хвилин можна необмежену кількість разів робити пересадки, користуватися різними видами громадського транспорту. Квиток на 1 день, 2 , 3 дні або тиждень потрібно компостувати тільки один раз, на початку вашої першої поїздки.

На фото компостер і мобільний билетомат у трамваї.

Як купити квиток в автоматі. Коротка інструкція.

Насправді – дуже проста процедура. Ми швидко освоїли цього “звіра” по імені “Билетомат”)))Наша коротка інструкція доповнена фото билетомата. На ньому – кольоровими стрілками показані основні моменти при купівлі.

 • На сенсорному моніторі (червона стрілка на фото)вибираєте мову (пол., англ., нім.), далі – опцію “купити паперовий квиток”-“KUP BILET PAPIEROWY”. На екрані з’явиться інформація про види доступних квитків: “jednorazowy” або “bilety czasowe”.
 • Вибираєте потрібний Вам квиток натиснувши кнопку на моніторі.
 • Оплачуєте. У стаціонарному билетомате є три варіанти оплати, у мобільному (в автобусах і трамваях – оплата карткою).
 • Варіанти оплати (показано відповідними стрілками на фото)

  • монетами
  • платіжною карткою. Вставляєте карту в пристрій, що зчитує магнітною смугою вниз, далі дотримуйтесь інструкцій на екрані.
  • банкнотами номіналом від 10 злотих. Вставляєте банкноту в спеціальний отвір билетомата.

  4.Забираєте квитки і здачу (при покупці готівкою) в віконці внизу (відзначений фіолетовою стрілкою).

  Як заощадити на проїзді в транспорті Вроцлава.

  1.Завжди потрібно туристу купувати проїзний квиток на добу і більше.

  Старе місто Вроцлава – це велика пішохідна зона. Ми оглянули багато пам’яток пішки і всього три рази користувалися громадським транспортом (для поїздки в аеропорт, в Sky Tower, зоопарк і Зал Сторіччя). Лінії трамваїв/автобусів без пересадок, користувалися тільки одноразовими “jednorazowy” квитками.

  Якщо ви зупиняєтеся в центрі, то немає необхідності в покупці проїзного на добу і більше. Адже, щоб 24 – годинний тариф вартістю 11,00 злотих окупився треба здійснити за добу мінімум 4 поїздки по “jednorazowy” білету з ціною 3,00 зл. Або зробити 4 поїздки 30 – хвилинних, або 3 поїздки 60 – хвилинних. Купівля добових проїзних буде економною, якщо ви зупиняєтеся в передмісті або на околиці Вроцлава.

  2. Який вигідніше вибрати квиток для поїздки: одноразовий або тимчасовою. Як дізнатися заздалегідь! потрібну лінію транспорту, розклад руху, кількість пересадок і часу в дорозі.

  *** Поділимося радою – при плануванні маршруту по Вроцлаву (і будь-якому іншому місту). Скористайтесь сервісом Google Maps – забийте на карті місто і маршрут -звідки і куди потрібно добратися, клацніть знак “автобус” і далі подивіться “розклад міського транспорту”. Сервіс покаже графік руху, потрібні чи пересадки в дорозі, скільки часу витрачається на дорогу.

  Так ми добиралися, наприклад, з міста в аеропорт Вроцлава. Дізналися номер і розклад автобуса, скільки їхати в дорозі і що немає пересадок. Автобус на зупинку прийшов вчасно, ми не витрачали час на очікування. Купили одноразовий квиток за 3,00 злотих. А якщо б придбали 60 – хвилинний орієнтуючись на час поїздки , то довелося б платити дорожче – 4,40 злотих.

  Таксі Вроцлава

  У місті працює кілька великих компаній таксі. Популярні -RADIO TAXI, MIEJSKIE TAXI, ECOCAR TAXI та ін. Автомобілі очікують пасажирів на спеціальних стоянках. Середній тариф – посадка 6,00 зл., вдень (з 6-00 до 23-00) оплата 3,00 зл. за 1 км, уночі – 4,50 зл. за 1 км.

  Канатна дорога Вроцлава

  Kolejka linowa Polinka – ще один вид міського транспорту Вроцлава. Це оригінальний спосіб переправится з одного берега Одри на інший. Довжина 380м, висота над водою 7 м. Поїздка займає близько 3-х хвилин. Всього діє два вагони, кожен вміщує до 15 чоловік. Цієї канатною дорогою часто користуються студенти Вроцлавської політехніки. І назва “Polinka” придумав студент механічного факультету.

  Адреса: Одна станція канатної дороги розташована в C-13 на набережній Wybrzeżu Wyspiańskiego, друга на протилежному березі – за адресою вул. ul. Na Grobli 2, навпроти GeoCentrum.

  Час роботи в будні дні з 7-00 до 21-00, у вихідні з 11-00 до 18-00. Ціна квитка в одну сторону 3,00 зл і 1,50 зл. Для проїзду потрібно купити звичайні квитки MPK громадський транспорт Вроцлава. Цікаво, що студенти і викладачі Технічного університету користуються канатною дорогою безкоштовно.

  Ми не встигли покататися, але в план подорожі по Вроцлаву канатна дорога Polinka була занесена)))

  Туристичний транспорт Вроцлава

  Вроцлав називають “польською Венецією”. Місто розкинулося на 12 островах на Одрі. Через річку перекинуто” близько 120 мостів.

  • Прогулянкові катери, водні трамваї і катамарани

  З квітня по листопад по Одрі ходять екскурсійні кораблики. Прогулянка вдень по річці буде коштувати 15-25 злотих. Нічний подорож по Одрі стартує в ціні від 25 зл. з пасажира. Пристані знаходяться біля Університету, Національного музею, Зоопарку, Зали Століття, біля і навпроти острова Тумський.

  • Історичний трамвай

  З 28 травня по 30 жовтня кожні вихідні по Вроцлаву курсують історичні старі трамваї початку XX століття. У них два маршрути.

  Перший починається від plac Teatralny недалеко від Вроцлавського Оперного театру і проходить по вулицях Swidnicka – Kaziiera Wielkiego – Dominikanski – міст Pokoju – Grunwaldzki – Hala Stulecia.

  Другий маршрут стартує від Hala Stulecia і закінчується на plac Teatralny, але трамвай йде по таким вулицям Piastowska – Sienkiewicza – Hala Torgowy – Piotra Skargi.

  Графік руху: субота та неділя з 12-00 до 20-00. Поїздки починаються через кожну годину. Вартість квитка: 4 зл/2 зл – в одну сторону, 6зл/3 зл в обидві сторони.

  Де зупинитися у Вроцлаві.

  Забронювати готель або апартаменти Вроцлава можна за цими посиланнями:

  • готелі Вроцлава –від 30 євро
  • апартаменти Вроцлава – від 23 євро

  Ми зняли квартира на площі Ринок 8, в самому центрі Старого міста Вроцлава.

  Вигідні спецпропозиції готелів та апартаментів міста можна знайти в формі нижче:

  Booking.com

  Бажаємо Вам яскравих подорожей!