Facebook
Twitter
Google+
Pinterest
Linkedin

В Братиславу, ми вирішили заїхати на пару годин по дорозі з Чехії в Угорщину. Дуже хотілося побачити місто з багатою історією і неоднозначними відгуками туристів, щоб скласти особисту думку про столицю Словаччини. У цьому звіті ми поділимося своїми враженнями і розповімо: чи варто сюди заїжджати і що подивитися в Братиславі.

А днем раніше ми були тут: Німеччина. Саксонія: Саксонська і Чеська Швейцарія. На машині по Європі. Частина 4.

У Братислави оригінальне географічне положення. Тільки перетнув кордон Угорщини чи Австрії, і виявився не просто в сусідньому словацькій державі, а в його столиці! Цікаво, що до 1936 р з Відня до Братислави курсував трамвай, а це близько 60 км шляху.

Стародавнє місто з цікавою долею – це Братислава. За століття її називали по – різному. Німці і австрійці – Пресбург , Прешпорк, угорці – Пожонь. Тільки у 1919 р. Братислава отримала сучасну назву. З 907 р і до 1918 р. Країна була частиною Угорщини. А з 1541 р по 1684 р навіть ставала її тимчасовою столицею, поки турецькі війська правили в захопленій Буде. Угорці досі називають Братислави – Пожонь. Це ми дізналися, коли їхали по угорському автобану. Ось такий покажчик з угорським і міжнародним назвою столиці Словаччини.

Після Другої світової війни Братислава стала провінційним чехословацьким містом. У 1969 р – отримала статус столиці Словацької республіки у складі Чехословаччини. З 1993 року Братислава – столиця незалежної Словаччини. На відміну від сусідніх колишніх соц. країн, валюта в Словаччині – євро. Для нас, туристів, зручно – не треба думати про обмін валюти.

На сьогодні ми запланували ось такий маршрут: Дечин – Прага – прогулянка по Братиславі – Будапешт.

З хорошим європейськими дорогами доїхали до Братислави. Всім, хто їде в Словаччину на авто, буде корисна наша стаття.

= На машині в Словаччину. Оплата доріг, ПДР, комплектація авто, вартість бензину.=

В Братиславу зручно добиратися практично всіма видами транспорту. Літаком, поїздом, автобусом. Зараз з наявністю інтернету дуже просто планувати свою подорож, лише б було бажання і час.