Facebook
Twitter
Google+
Pinterest
Linkedin

Все, що потрібно знати мандрівникові про громадському транспорті Відня ми зібрали в цій статті. Докладно розповімо про вартість проїзду, види квитків, де їх придбати, як заощадити. Також доповнимо статтю інформацією про популярному туристичному транспорті Вени. Столиця Австрії – великий і величний місто. Історичний центр Innere Stadt (без музеїв) можна обійти пішки за добрих півдня. Щоб подивитися визначні пам’ятки в інших районах міста, необхідно скористатися громадським транспортом.

Мережа міського транспорту Відня «Wiener Linien» включає метро, трамваї, автобуси. Все ходить точно за розкладом. Зручно і швидко можна доїхати в будь-яку частину міста. Як і чим дістатися – маршрут можна спланувати з допомогою сервісу “Гугл мапс” або сайту “Wiener Linien”. На всі види транспорту в центральній зоні Відня діє єдиний квиток. По ньому можна їздити з пересадками в одному напрямку.

Метро Вени.

Метро Вени позначається буквою U (U-Bahn) і налічує 5 гілок.

U 1 – червона лінія метро – напрям Oberlaa – Leopoldau. Гілка проходить через історичний центр міста. Поруч з Собором Св. Штефана – станція Stephansplatz, з Віденський Оперою – станція Karlsplatz, біля парку Пратер і Колеса Огляду – станція Ptaterstern. Також на червоній лінії метро знаходиться Центральний залізничний вокзал Вени – Hauptbahnhof.

U 2 – фіолетова лінія метро – напрям Seestadt – Karlsplatz. Гілка йде від центру на протилежний берег Дунаю. Основні визначні пам’ятки на лінії U 2: Віденська Опера, станція Karlsplatz, Ратуша – ст. Rauthaus, Музейний квартал і площа Марії Терезії – ст. Museumsquartier.

U 3 – жовта лінія метро – напрям Ottakring – Simmering. Проходить через центр міста. Станція Stephansplatz – вихід до Собору Св. Штефана, ст. Herrengasse – поруч з Хофбургом. На станції Erdberg жовтої гілки знаходиться Центральний автовокзал Вени.

U-4 – зелена лінія метро – напрям Hütteldorf – Heiligenstadt. Цією гілкою зручно доїхати до Палацу Шенбрунн – ст. Schonbrunn, ринку Нашмаркт – ст. Kettenbruckengasse, Віденської Опери – станція Karlsplatz. На станцію Landstraße прибувають потяги S-Bahn і City Airport Train з Віденського аеропорту Schwechat. У 10 хвилинах ходьби від станції Landstraße розташований Будинок Хундертвассера.

U 6 – коричнева лінія метро – напрям Siebenhirten – Floridsdorf. Ця гілка є найдовшою у Відні. Вона не проходить через історичний центр міста, що з’єднує північ і південь міста, два береги Дунаю.

Схема метро і приміських поїздів S-Bahn Вени.

У Віденському метро немає звичних нам турнікетів. Квиток потрібно прокомпостувати в компостерах на вході в метрополітен. Зорієнтуватися у Віденській підземці дуже просто. Якщо Ви не знаєте, в якому напрямку чи на якій лінії метро знаходиться потрібна вам станція – подивіться схему на інформаційних табло. Вони всюди. А далі орієнтуйтеся на колір гілки і покажчики з її назвою. Напрямок вказують навіть світлові кольорові лінії на стелі і підлозі. Кожна веде до відповідній гілці метро. (До червоній гілці веде червона світлова лінія, до зеленої – зелена і т. д.)

Для зручності людей з обмеженими можливостями в метро передбачені ліфти. Ними можна спуститися на платформу. Також цими ліфтами користуються пасажири з дитячими колясками, важкими валізами, велосипедами. Так виглядає ліфт біля одного з виходів станції метро Karlsplatz.

Трамваї та автобуси Вени.

Віденська мережа громадського транспорту налічує більше 30 трамвайних маршрутів. Зупинки трамвая видно здалеку, а ось багато автобусні зупинки в житлових кварталах “оформлені” непомітно – лише одним невеликим стовпом.

На вулицях Відня їздять як сучасні, так і колоритні старі моделі трамваїв. Номери маршрутів позначені цифрами. Цікаво, що є два маршрути, що мають замість цифри – букви. Це номери трамваїв O і D.


Для туристів особливо цікаві маршрути трамваїв № 1 і № 2. Вони ходять по Ringstrasse – вулиці навколо Внутрішнього міста Відня “Innere Stadt”. Поряд із зупинками – багато визначних пам’яток Відня. Трамвай №1 їде по західному півколу Рингу (Ратуша, Парламент, Музейний Квартал, Опера), також їм можна доїхати до Будинку Хундертвассера і парку Пратер.

Маршрут трамвая №1 на карті:

Трамвай №2 – їздить по східному півколу (Опера, Міський сад, Музей прикладного мистецтва “МАК”). Також їм можна дістатися до старовинного саду Аугартен на Дунайському острові.

Маршрути № 1 та № 2 перетинаються на зупинках Parlament, Karlsplatz або Swedenplatz. Можна проїхатися по Рингу навколо історичного центру за ціною громадського транспорту. На площі Swedenplatz (близько Дунайського каналу) сідайте на трамвай №1, їдете по західній частині кола до зупинки Karlsplatz (близько Опери), далі робите пересісти на трамвай №2 і їдете по східній частині до площі Swedenplatz. Або навпаки – сідайте і повертаєтеся на Karlsplatz, робите пересадку на Swedenplatz.

Автобусна мережа Відня налічує близько 100 денних і 20 нічних маршрутів. Номери автобусів складаються з цифри і букви А чи Ст. Такий вид транспорту пристосований до проїзду по вузьких вуличках історичного центру. Серед міських автобусів також зустрічаються сучасні екологічні моделі. Наприклад, ось такий електричний “bus” їздить Внутрішнім містом Вени.

Години роботи громадського транспорту Вени.

Вдень метро, трамваї та автобуси працюють з 5-00 до 00-00. Вночі метро працює тільки з п’ятниці на суботу, з суботи на неділю та в святкові дні з інтервалом в 15 хвилин. Нічні автобусні маршрути позначені літерою “N” (Night Line) курсують з інтервалом 30 хвилин. Вночі діють ті ж квитки, що і вдень.

Вартість проїзду в транспорті Вени.

Ціна квитків на міський транспорт столиці Австрії висока. У центральній зоні Відня діє єдиний квиток на різні види громадського транспорту. Для поїздки в одному напрямку можна робити стільки пересадок, скільки потрібно. Ось такі у Відні діють тарифи :

За одну поїздку в одному напрямку і всіма видами транспорту з пересадками – 1 Fahrt Wien – дорослому доведеться заплатити заплатити 2,40 євро (у водія трамвая/автобуса – 2,60 євро). Діти до 5 років включно подорожують безкоштовно. З 6 до 15 років ціна квитка вдвічі дешевше – 1,20 євро. (У водія – 1,40 євро). Після 63 років – 1,50 євро. Можна придбати відразу два квитка на дві поїздки – 2 Fahrten Wien.

*** Квиток потрібно прокомпостувати на початку поїздки.

У центральній зоні Відня діють такі “комплексні” квитки: на 1 день, 24, 48, 72 години або тиждень. Вартість квитка на один день – 5,80 євро. Він діє протягом дня – з моменту компостування і до 1-00 наступного дня. Його варто купувати вранці і користуватися цілий день. Ціна квитка на 24 години – 8 євро, на 48 годин – 14,10 євро, на 72 години – 17,10 євро. Wochenkarte на тиждень коштує так само як і квиток на 72 години – 17,10 євро. Діє з понеділка до наступного понеділка 9-00. Всі ці квитки діють з моменту компостування. Їх потрібно прокомпостувати тільки один раз до початку першої поїздки.

Мандрівникам пропонується туристична карта міста Vienna City Card (Die Wien-Karte) на 24, 48, 72 години. Вона включає необмежене користування всіма видами громадського транспорту в центральній зоні Відня (крім проїзду в аеропорт), майже 210 знижок на квитки в музеї та розваги, знижки на ресторани і шопінг. Вартість червоної картки (без автобусного туру Hop-on Hop-off) – 13,90 євро, 21,90 євро, 24,90 євро відповідно. Вартість білої картки (з включеним автобусним туром Hop-on Hop-off) – 28 євро, 31 євро, 35 євро. Vienna City Card дійсна з моменту компостування.

Туристична карта вигідна, якщо ви плануєте активно відвідувати музеї, ресторани, атракціони Вени. Одному дорослому тільки заради транспорту та знижок в 1-3 євро на кілька запланованих музеїв її купувати не варто. Неможливо в обмежений час використовувати навіть маленьку частину усіх знижок. Тут краще скористатися звичайним “комплексним” квитком на транспорт на 24, 48, 72 години.

А якщо Ви подорожуєте з дітьми від 6 до 15 років, то варто придбати Vienna City Card. По ній одна дитина може їздити з вами в громадському транспорті безкоштовно. Для дітей немає короткострокових “комплексних” пропозицій на 24, 48, 72 години, тому червона (або біла карта) – вигідний варіант для сімей з дітьми. Купити Vienna City Card можна в готелі, туристичному офісі або через інтернет на цьому сайті.


Де купити квитки на міський транпорт Вени.

Квитки можна придбати в тютюнових кіосках Tabaktrafik, туристичних офісах, в касах Wiener Linien з 6-30 до 18-30 з понеділка по п’ятницю, у водія автобуса і деяких трамваїв – це дорожче на 0,20 євро, в автоматах, що встановлені при вході в кожну станцію метро і в деяких зупинок трамвая. Автоматом користуватися просто. Вибираєте потрібний Вам вид квитка, кількість пасажирів. Сплатити можна готівкою або кредитною карткою.

Туристичний транспорт Вени.

Туристичні автобуси Hop-on Hop-off.

–Автобусний тур Hop-on Hop-off – відмінний варіант для тих, хто хоче швидко зорієнтуватись в столиці Австрії або подивитися місто всього за кілька годин. Автобуси їздять по основних визначних пам’яток Відня, за кількома маршрутами. Старт біля Оперного театру, але можна сісти в автобус на зупинці. Є аудіогіди російською мовою. Можна виходити і заходити на зупинках скільки завгодно. Квиток на 24 години коштує від 25 євро, на 48 годин від 32 євро. Квитки на тур Hop-on Hop-off у Відні можна придбати тут або тут.

Жовтий туристичний трамвай.

–Ring Tram – жовтий туристичний трамвай. Він ходить без зупинок навколо Старого історичного центру Відня. Робить повне коло по кільцевій вулиці Ringstrasse. Маршрут починається і завершується на площі Swedenplatz. Старт – кожні півгодини, з 10-00 до 17-30. Поїздка триває 30 хвилин. Є аудіогіди російською мовою. Квиток для дорослого коштує 9 євро, для дитини – 4 євро. Купити його можна прямо в трамваї на зупинці Swedenplatz. Жовтий трамвай – це недорога альтернатива автобусу Hop-on Hop-off.

Туристичні кораблики. Круїзи до Дунаю.

Відень – місто на річці Дунай. Звичайно, тут ходять туристичні кораблики, швидкісні рейсові катери-катамарани у сусідні міста (Братиславу, Будапешт та інші), катери національного парку, річкове таксі або жовте водне таксі. Вибір туристичних круїзів по Дунаю великий: 1,5 годинні річкові прогулянки, панорамні вечірні маршрути з вишуканим вечерею, винні тури в райони Хойріген, круїз в мальовничу долину Вахау зі старовинними замками. Курсують кораблики з квітня по жовтень. Зимовий круїз можливий при гарній погоді на теплоході Blue Danube. Вартість квитка від 23 євро для дорослого. У високий сезон краще придбати квитки заздалегідь на цьому сайті.

Площа Swedenplatz – річковий вокзал на Дунайському каналі. Одне з місць старту прогулянкових човнів.

Прокат велосипедів.

Велосипед – це чудовий транспорт для знайомства з Віднем і його мальовничими старовинними парками. До того ж він дає можливість заощадити на громадському транспорті. У Відні 120 пунктів оренди велосипедів. Вони працюють цілодобово весь рік. Столиця Австрії – комфортне місто для пересування на велосипедах. На всіх вулицях, у парках є велодоріжки.

Вартість оренди така: перша година безкоштовно, за дві години користування потрібно заплатити 1 євро, 3 години – 2 євро, 4 години – 4 євро, далі кожна додаткова година коштує 4 євро. Цікаво, що “перший безкоштовний годину” починається після 15-20 хвилин перерви в користуванні. Тобто, ви проїхались 1 годину, повернули велосипед в автоматичний пункт прокату, зробили паузу хвилин на 20-30. Далі знову берете велосипед і починається новий “перший безкоштовний годину”. Для того, щоб орендувати велосипед потрібна реєстрація на офіційному сайті або в автоматі пункту прокату. Вона стоїть 1,00 євро.

Як заощадити на громадському транспорті Вени.

1.Плануйте свої маршрути. З історичним центром Відня – районом Innere Stadt – можна знайомитися пішки. Тому варто в один день/дні подивитися центр, а в інший день/дні – відвідати цікаві пам’ятки на відстані, користуючись громадським транспортом.

Читайте про наших маршрутах: Відень за два дні. Як добратися, де зупинитися, що подивитися. Звіт про подорож.

2. “Комбінований квиток”. Допоможе заощадити на транспорті, якщо ви зупинилися на околицях Відня чи плануєте активно пересуватися у різні райони міста. Чи потрібно Вам купувати комбінований квиток на кожен день перебування? Просто порахуйте: Поїздка в одну сторону коштує 2,40 євро. Денний квиток – 5,80 євро. Проїзний квиток, який діє 24 години, коштує 8 євро. Щоб окупити денний квиток треба здійснити мінімум 3 поїздки. Для квитка на 24 години – мінімум 4 поїздки в одному напрямку з пересадками. Якщо ви зупинилися в центрі і вам потрібно з’їздити тільки в Шенбрунн і назад (це 2 поїздки по 2,40 євро = 4,80 євро), то купувати квиток на один день або квиток на 24 години не потрібно.