Facebook
Twitter
Google+
Pinterest
Linkedin

Так приємно дарувати рідним і друзям оригінальні сувеніри з різних країн і міст. У цій статті розповімо що привезти з Праги, чим славиться столиця Чехії, які автентичні подарунки купити дорослим і дітям. Доповнимо наш Авторський Путівник по Празі. Знайомтеся: Топ -10 чеських сувенірів і подарунків.

Чеське пиво

Пиво в Чехії – унікальний місцевий продукт. Виготовляти його на цій території почали кельти тисячі років тому. З X століття хмільний напій варили в монастирях. В пост ченців добре виручало пиво, його називали “рідкий хліб”.

У монастирях записували, зберігали старі і винаходили нові рецепти. Саме ченці придумали додати в пиво шишки хмелю. У середні століття монастирі отримали спеціальний дозвіл на виготовлення і продаж пива. Найпопулярніші пивоварні Праги розташовані при Страговском або Бржевновском монастирях. (на фото -пробуємо пиво в Страговском монастирі)

Традиція робити пиво в Чехії була майже в кожному будинку. Це було просто необхідно, адже в середні століття часто “вирували” масові епідемії. Вода ставала небезпечною для здоров’я. Замість неї жителі пили пиво. В процесі бродіння воно обеззараживалось, тому служило заміною води. У Середні століття в Чехії з’явилися перші пивоварні заводи.

Сучасне чеське пиво – це відомий світовий бренд. Найвідоміші марки чеського пива: Pilsner Urquell, Velkopopovický Kozel, Staropramen, Gambrinus, Radegast. Нам сподобалося найбільше: світле Pilsner Urquell і темне Velkopopovický Kozel (у нього цікаве післясмак з шоколадно-кавовими нотками – відмінний дамський варіант).

Оригінальне і смачне пиво варять у чеських пивоварнях: монастирських, приватних, заводських. Спробувати його можна тут же в ресторанчиках. Але як сувенір таке пиво не привезеш, адже його термін придатності всього пару днів. Ми купували додому і як презент рідним чеське пиво в супермаркетах. Для перевезення найзручніше банкове. Ціни в середньому 20-35 крон за баночку пива.

Пивна косметика.

Чехи настільки люблять пиво, що готові в ньому навіть плавати))) Пивні ванни дуже популярні. На вулицях кварталу Старе Місце можна зустріти ось такі Пивні SPA-салони.

Тут також можна купити косметику для домашнього SPA на основі пива: піни і сіль для ванн, шампуні, гелі для душу. Відмінний варіант подарунка з Праги.

Відомий косметичний бренд Чехії – “Manufaktura”. Магазинчики цієї торгової марки часто зустрічаються в історичному центрі Праги. У них можна придбати для своїх рідних оригінальну пивну косметику на основі шишок хмелю: креми для обличчя, рук, тіла, бальзами для волосся, шампуні, мила, гелі для душу.
А ось в таких крамницях Beer Shop є незвичайні сорти пива і пивний косметика Handmade.

Бехерівка і інші чеські алкогольні напої

Бехерівка – одна з найстаріших торгових марок Європи. Це всесвітньо відомий чеський бренд. Поставляється в 35 країн світу. Бехерівка – міцний (38 градусів) бальзам – лікер, настояний на травах і спеціях. Виготовляється в Карлових Варах на цілющій воді. Секрет його складу досі покрита таємницею. Інгредієнти Бехеровки знають лише 2 людини в світі, а оригінальний рецепт зберігається в швейцарському банку. У Карлових Варах є музей Бехерівки.