Facebook
Twitter
Google+
Pinterest
Linkedin

Ви отримали біометричний закордонний паспорт громадянина України. Мрієте побачити Європу. В які європейські країни і на яких умовах можна подорожувати без віз. Які ще документи потрібні туристу для перетину кордону без візи, крім біометричного паспорта. Про це ми розповімо у статті і поділимося власним досвідом.

З 11 червня 2017 володарі нових українських біометричних закордонних паспортів можуть їздити в країни Євросоюзу без візи, крім Ірландії та великої Британії. Тобто – Візу відкривати НЕ потрібно, якщо у вас є паспорт громадянина України, Молдови, Грузії, який відповідає світовим стандартам.

Якщо у вас вже є діюча мульти-віза Шенген в закордонному паспорті старого зразка, то по ній можна подорожувати до Європи до закінчення терміну дії візи. Для громадян України із закордонними паспортами старого зразка для поїздки в європейські країни віза потрібна. Але вигідніше зробити новий біометричний закордонний паспорт, ніж відкривати чергову туристичну візу.

Безвізовий режим для громадян України, Молдови, Грузії з біометричним паспортом можливий тільки для поїздок з туристичною, діловою метою і для відвідин родичів. Для виїзду на роботу або навчання потрібно відкривати візу. При цьому туристу знаходитися в Європі не довше 90 днів протягом кожних 180 днів.

В які країни Європи можна подорожувати з біометричним паспортом БЕЗ ВІЗИ:

Перелік “безвізових” країн: Австрія, Бельгія, Болгарія, Греція, Данія, Естонія, Іспанія, Італія, Кіпр, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія, Швеція. А також країни, які входять в Шенген, але не є членами Євросоюзу: Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія, Швейцарія.

Для поїздки в Ірландію та Великобританію відкриття візи є обов’язковим.

Які документи потрібні для перетину кордону БЕЗ ВІЗИ

У вас є біометричний закордонний паспорт і бажання подорожувати по Європі. Які документи потрібні вам для перетину кордону?

Логіка прикордонника проста: мандрівник не повинен бути тягарем для бюджету Євросоюзу. Тобто ви повинні довести, що вам є де жити під час перебування в країнах Євросоюзу, у вас є фінанси на кожен день і при виникненні непередбачених ситуацій у вас буде можливість отримати якісну медичну допомогу.

Будьте готові на кордоні надати такі документи, що підтверджують мету вашого візиту і фінансові гарантії:

 • закордонний біометричний паспорт громадянина України,
 • біометричний паспорт і свідоцтво про народження дітей, при необхідності довіреність від батьків.
 • роздруковану бронь готелю або лист-запрошення від родича,
 • виписку з банку про наявність фінансів для подорожі,
 • медичну страховку,
 • зворотні квитки.

для подорожуючих на авто додатково:

 • водійське посвідчення
 • технічний паспорт
 • страховка грін-кард.

Детальніше про документи для перетину європейської кордони БЕЗ ВІЗИ.

 • Біометричний паспорт.

За новими правилами міграційної служби України на кожну дитину потрібно окремий власний закордонний біометричний паспорт, навіть для малюків. З 1 квітня 2018 заборонено перетин кордону дитиною до 16 років без власного паспорта. Тобто з проїзним документом або з запису в закордонному паспорті батьків діти НЕ зможуть виїхати з України. Додатково до паспорта, ми завжди беремо ще й свідоцтво про народження дитини і свідоцтво про шлюб. (Уточнення, свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб можуть знадобитися при ВИЇЗДІ з України, для в’їзду на територію ЄС ці документи не потрібні).

Увага! Якщо дитина до 16 років їде з одним з батьків, то потрібно мати згоду на виїзд від другого батька. Якщо діти їдуть без батьків (наприклад, з дідусем – бабусею), то необхідно дозвіл на виїзд дитяти від обох батьків. У документі має бути прописана мета поїздки, терміни, країна подорожі, яка супроводжує дитину особа. Дозвіл на виїзд повинно бути завірене нотаріусом України.

 • Бронь готелю або лист-запрошення від родича

Будьте готові на запит прикордонника надати роздруковану бронь готелю, кемпінгу або апартаментів. Краще її роздрукувати англійською мовою або мовою країни, куди ви в’їжджаєте. Забронювати житло можна на сайті букінг, цей сервіс визнаний у всіх консульствах світу.

Booking.com

Якщо ви їдете до родичів в гості – надайте запрошення від них англійською мовою, або мовою країни, в яку ви прямуєте. У ньому обов’язково повинні бути вказані точна адреса і телефони приймаючої сторони. Також у запрошенні родичі можуть написати, що беруть на себе ваше повне або часткове утримання.

 • Виписка з банку про наявність фінансів для подорожі

Для підтвердження наявності фінансів роздрукуйте виписку з банку. Не потрібно вести з собою багато готівкових грошей. Європа вже давно і активно розраховується скрізь кредитними картками. Наявність такої карти теж є підтвердженням платоспроможності в Євросоюзі.

У кожній країні Європи свої вимоги до фінансової сторони. Як правило, виходять з розрахунку 50 євро з людини в день. Але для кожної країни свої суми (від 3 до євро 71 євро в день) і досить гнучкі вимоги. Вони залежать від терміну перебування, кількості людей у сім’ї, проплачено заздалегідь житло, бере на себе фінансування приймаюча сторона.

Наприклад, Угорщина – 3 євро на добу, Латвія – 14 євро, Естонія – 17 євро, Польща – 24 євро; Литва, Чехія – 40 євро; Швеція, Німеччина, Італія, Греція, Румунія, Болгарія – 50 євро (для сім’ї “2 + 2” 1000 євро на тижневий відпочинок); Словаччина – 56 євро, Португалія, Словенія – 70 євро; Франція – 65 євро та 120 євро без оплаченого житла; Іспанія – 71 євро, Швейцарія – 92 євро.

 • Медична страховка

У страховій компанії оформіть медичну страховку на весь період подорожі + 15 днів запасу. Обов’язкове мінімальне покриття – 30 000 євро. Коштує вона недорого. Якщо під час подорожі ви будете займатися екстремальними видами спорту, то варто взяти спеціальну дорогу страховку з великим покриттям.

Зразок медичної страховки

Зауважимо, що в медичній страховці не вказують одну або дві країни. У неї входить цілий список країн, серед яких повинні бути всі країни маршруту вашої подорожі.

 • Квитки назад

Всі подорожі ми плануємо через інтернет. Для пошуку і придбання квитків на літак, поїзд, автобус користуємося такими сервісами:

–Skyskanner.com.ua – пошук дешевих авіаквитків. Сервіс, який порівнює ціни на квитки понад 700 авіакомпаній і знаходить найбільш вигідні варіанти. При цьому бронювання здійснюється безпосередньо на сайті авіакомпанії, тому ви отримуєте всі необхідні бонуси, акції, милі.

Авіакомпанія МАУ – дешеві рейси з України та інших міст світу.

–Infobus – це міжнародний сервіс, порівнює цінові пропозиції різних автобусних компаній і знаходить найдешевші варіанти.

–FlixBus – один з найбільших автобусних операторів Європи. Дешеві квитки на автобуси від 5 євро.

 • Для подорожуючих на автомобілі.

Для тих, хто їде на машині за кордон обов’язкові: технічний паспорт, водійське посвідчення міжнародного зразка (пластикове, НЕ ламіноване) і страховка зелена карта «грін кард», яка діє в країнах ЄС на всі дати вашої подорожі.

У страховій компанії оформіть страховку “Green Card” При в’їзді транспортного засобу на територію країн, які є членами системи Green Card, його власник зобов’язаний придбати сертифікат єдиної форми, тобто пересування без цього поліса (грін карт) по території цих країн заборонено. Країни-учасниці системи «Зелена карта»: Австрія, Албанія, Андорра, Бельгія, Болгарія, Боснія і Герцеговина, Великобританія, Угорщина, Німеччина, Греція, Данія, Ізраїль, Іран, Ірландія, Ісландія, Іспанія, Італія, Кіпр, Латвія, Люксембург, Македонія, Мальта, Марокко, Молдова, Нідерланди, Норвегія, Польща, Португалія, Росія, Румунія, Словаччина, Словенія, Туніс, Туреччина, Україна, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія, Швейцарія, Швеція, Естонія.

Зразок страховки “Green Card”

Як проходити кордон з біометричним паспортом без віз. Наш досвід.

Безвізовий режим з Європою гарантує безперешкодне право в’їзду в Євросоюз. Так само і віза в старих паспортах не могла дати гарантії, що вам прикордонник не відмовить у перетині кордону.

У різних країнах свої вимоги до документів. “Ретельність” перевірки залежить також від службовця на митниці. З біометричним паспортом перетин кордону проходить швидше. У нас вже не брали відбитки пальців, як це було із закордонними паспортами старого зразка.

Перевіряють, крім паспортів, запрошення від родичів або броні готелів, страховки, документи на машину, страховку “грін-кард”. На практиці у нас жодного разу не перевіряли наявність фінансів. Але правила можуть змінитися в будь-який момент, тому потрібно завжди бути готовим надати роздруковану виписку з банку і наявну готівку.

Головне не хвилюватися, бути впевненим, спокійним і відверто відповідати на всі питання прикордонники щодо вашої поїздки.

Бажаємо яскравих подорожей!