Facebook
Twitter
Google+
Pinterest
Linkedin

Міський транспорт Праги включає метро, трамваї, автобуси, фунікулер на пагорб Петршин і річкові пороми. Система громадського транспорту дозволяє швидко і комфортно дістатися в різні місця столиці Чехії. На всі види транспорту Праги діє єдиний квиток – купуєш і користуєшся з пересадками будь-яким видом транспорту в межах певного часу.

Чудово, що весь транспорт ходить чітко за розкладом. Таблиця з номерами маршрутів і часом прибуття є на табло, встановлених на зупинках.

Метро Праги

У Празі є 3 гілки метро:

А -зелена гілка. По ній легко дістатися до головних визначних пам’яток. Наприклад, Празький град – ст. м. Malostranská, Староміська площа -ст. м. Staroměstská.

В – жовта лінія метро також проходить по історичному центру міста. Наприклад, ст. м Karlovo namesti знаходиться поруч зі знаменитим Танцюючим будинком.

З – червона лінія метро – проходить трохи в стороні від туристичного центру, на ній зручно дістатися, наприклад, фортеця Вишеград, ст. м. називається також. На червоній гілці знаходиться станція метро Hlavní nádraží -Головний залізничний вокзал Праги.

Перехід лінія Алінія З знаходиться на станції Muzeum. Перехід лінія Алінія на станції Můstek. Перехід лініялінія на станції Florenc.

У метро Праги звичних нам турнікетів немає.

Схема маршрутів трамваїв і метро Праги на карті:

Автобуси і трамваї Праги.

У Празі діють близько 300 автобусних маршрутів, від №100 до №291. З аеропорту Праги Рузіне до станцій метро щодня їздять автобуси №100, №119 та №191. Вони входять в мережу громадського транспорту Праги і оплачуються за такими ж тарифами.

У столиці Чехії дуже зручно їздити трамваями. Для жителів і гостей Праги діють 26 денних трамвайних маршруту (трамваї від №1 до №26). Особливо популярний у туристів трамвай №22. Його маршрут проходить поруч з основними пам’ятками Праги. Практично, пересуваючись на ньому, можна собі влаштувати недорогий трамвайний Hop-on Hop-off – тур. Ми їздили на трамваї №18 і швидко добиралися до Карлового Мосту, Староместской площі і Празького граду.

Інформаційне табло на трамвайній зупинці.

Цікаво, що першим в Празі в 1875 році з’явився кінний трамвай. А у 1891 р почав їздити перший електричний трамвай. Гості міста можуть прокататися на старовинному трамвайчику по історичному центру Праги. Ностальгічна лінія №91 ( по – чеськи Nostalgická linka č. 91) – так називається цей маршрут. Вартість проїзду для дорослих 35 крон, для дітей до 14 років та пенсіонерів-20 крон.

Покататися на унікальному історичному трамваї можна з 25 березня по 17 листопада по вихідних (суботи та неділі) та святковим дням, з 12-00 до 17-30. Стартує маршрут з зупинки Vozovna Střešovice недалеко від Празького Граду, завершується на станції Výstaviště Holešovice -виставковий зал у Празі 7. Проходить через Празький Град, Королівський Палац, Малостранську площу, Вацлавську площу, площу Республіки.

У Празі ми були в будні дні, тому на ностальгічному трамваї №91 нам не вдалося проїхатися. А він дуже стильний)))

Фунікулер у Празі.

Ми з задоволенням покаталися на старовинному фунікулері, який йде на пагорб Петршин. Він входить в систему громадського транспорту Праги, тому для проїзду на фунікулері діють такі ж тарифи. Нижня станція фунікулера – Újezd. Поруч з нею зупинки трамваїв №9, №12, №22.

Довжина шляху близько 500 м. Їхати приблизно 10 хвилин. Але час не помічаєш, коли вікна відкриваються такі приголомшливі види на Прагу.

Водний транспорт Праги.

Прогулянка по річці Влтаві – одна з найпопулярніших розваг туристів. У гарну погоду завжди курсують кораблики і річкові трамвайчики. Особливо багато їх увечері. На набережній продаються найрізноманітніші тури на кораблі. Ціна від 250 крон за людину.

Мало хто з мандрівників знає, що по Влтаві можна покататися за ціною громадського транспорту. Стандартний квиток діє на поромні переправи, які належать водного транспорту Праги. Звичайно, поїздка з одного берега Влтави на інший буде короткою. Один мінус – станції поромних переправ знаходяться дуже далеко від туристичного центру. Тому ми цим видом транспорту скористатися не змогли.

Таксі Праги

В Празі працює кілька великих компаній таксі. Одні з найбільш популярних “Radiocab taxi” і “AAA RADIOTAXI”. У цих компаніях діють єдині тарифи. Посадка – 40 крон, 1 км шляху – 28 крон, очікування пасажира коштує 6 крон в хвилину. У туристичних місцях є багато стоянок таксі. На них вказує спеціальний знак.

Де купити квиток на міський транспорт Праги

Квитки на громадський транспорт Праги називаються jízdenka (“езданка”). Купують:

  • тютюнових кіосках “Tabak”,
  • газетних кіосках, спеціальних пунктах c написом “Trafika”,
  • у касах метро,
  • у деяких сувенірних крамницях і магазинчиках.

Деякі точки продажів (магазини, кіоски та сувенірні лавки) працюють до 18-00. Спец. пункти транспортної компанії відкриті в будні з 6-00 до 20-00. Тому краще відразу вдень придбати потрібну кількість квитків на вечірній проїзд.

  • Є можливість купити “езданки” і по СМС, але ця послуга тільки для мобільних операторів Чехії.
  • Квитки на автобус або трамвай купуються також у водія, але в цьому випадку буде дорожче.
  • Ще “езданки” можна купити ось в таких квиткових автоматах ( на фото). Встановлені вони на деяких зупинках, на усіх станціях метро, при вході в фунікулер. В цих автоматах оплата – тільки за монети. В аеропорту Праги і ж/д станціях є квиткові автомати, які приймають кредитки.

Автомат з продажу квитків на зупинці.

Такий автомат – при вході в фунікулер.

Вартість проїзду в Празі.

Ціна квитка залежить від часу його дії і віку пасажира. на цій схемі всі наочно:

Дитина – від 6 до 14 років та старші за віком від 60 до 69 років купують квитки за пільговим тарифом. З 15 років починається дорослий тариф. Безкоштовно на громадському транспорті Праги мають право їздити маленькі діти до 6 років у супроводі дорослих і пенсіонери з 70 років. Актуальні ціни на проїзд є на сайті громадського транспорту Праги: dpp.cz

У водія автобуса або трамвая можна купити “езданки” на 90 хвилин за 40 крон – дорослий квиток і 20 крон -дитячий та пільгові квитки.

Вартість провезення великого багажу і собаки (обов’язково на повідку і в наморднику) – 16 крон за одне місце. Велосипеди, лижі провозяться безкоштовно, але є певні правила. Пасажир з ним повинен займати місце в кінці останнього вагона трамвая, а також в першому або останньому вагоні метро.

Помічено, щоб двері на вхід/ вихід в автобусі або трамваї перед вами відкрилися, потрібно голосно назвати своє ПІБ, рік народження і кличку улюбленої собачки натиснути на велику кнопку поруч з дверима))).

Усі види квитків на початку поїздки потрібно прокомпостувати в таких жовтих електронних пристроях – компостерах. При цьому зазначається дата, точний годину і хвилини. Час дії “езданки” стартує з цього моменту. Протягом 30 хвилин або 90 хвилин, в залежності від терміну, можна необмежену кількість разів робити пересадки, користуватися різними видами громадського транспорту. Квиток на 1 день або на 3 дні компостувати потрібно тільки один раз, на початку вашої першої поїздки.

Графік роботи метро, трамваїв, автобусів Праги

Для тих мандрівників, хто любить довгі вечірні прогулянки, ( а в нашому випадку ще й ранні ранкові)) корисно знати час роботи громадського транспорту.

Вдень метро в Празі працює з 5-00 до 24-00, а по п’ятницях і суботах до 1-00. Потяги ходять через кожні 5-10 хвилин, а в годину – пік час між ними скорочується до 2-3 хвилин. Трамваї починають ходити з 4-30 ранку і до 24-00. Такий же графік у автобусів Праги. Інтервал їх руху 7-15 хвилин.

Нічні маршрути Праги

  • трамваї від №90 до №99 ходять з 00-00 до 4-30 кожні півгодини. Всі нічних маршрути трамваїв перетинаються на зупинці Lazarská, недалеко від Вацлавської площі. Так з пересадками вночі можна дістатися в різні райони Праги.
  • автобуси від №901 до №960 їздять вночі з 00-00 до 4-30 щогодини.
  • нічний автобус з аеропорту Рузине в центр Праги ходить кожні півгодини з 00-15 до 5-00. Оплачується за звичайним тарифом громадського транспорту.

Схема нічного транспорту Праги. Автобуси і трамваї.