Facebook
Twitter
Google+
Pinterest
Linkedin

Все, що потрібно знати для подорожі на автомобілі в Чехію. У статті я розповім про оплату доріг Чехії, де купити віньєтку, як правильно її приклеїти, про комплектації машини, ПДР Чехії, вартості бензину, місцях для відпочинку в дорозі. Поділюся своїм досвідом покупки віньєтки. Ці знання і наші практичні поради допоможуть Вам успішно здійснити подорож на машині по Чехії.

Оплата доріг Чехії

У Чехії платними є тільки автобани. Щоб оплатити дороги Чехії, треба купити віньєтку і приклеїти її на скло.

Карта платних доріг Чехії

Вартість віньєтки Чехії

Для автомобілів масою до 3,5 т

10-ти денна – 310 крон (приблизно 12 євро),

Місячна – 440 крон ( 17 євро)

Річна – 1500 крон (59 євро)

Мотоцикли звільнені від плати. Автомобілі масою понад 3,5 оплачують дорогу за допомогою спеціальних електронних пристроїв.

Термін дії віньєтки

10 денна – діє протягом 10 днів після зазначеної дати.

Місячна -діє до кінця дня з тим же номером наступного місяця. Якщо такий номер неможливо, значить, до останнього дня наступного місяця.

Річна – діє практично 14 місяців. з грудня попереднього року до 31 січня наступного.

Штраф за рух по автомагістралях з недійсною або неправильно прикріпленої віньєткою від 5000 крон (185 євро) при оплаті на місці. Якщо через суд, то штраф може збільшитися до 100 000 крон ( 3700 євро).

Де купити віньєтку Чехії. Як оплатити дороги.

***Важливий нюанс, з яким ми зіткнулися в поїздці:

При в’їзді в Чехії ви можете відразу потрапити на платну дорогу. Це ділянка автобану з боку Братислави ( D2) і Німеччини (D5 і D8 з боку Дрездена). Починаєш хвилюватися, що дорога не оплачена і купити віньєтку до кордону було ніде, адже штрафи великі. Але! За правилами Платним автобан стає тільки після першого місця для відпочинку, де як раз і є можливість оплатити дорогу.

Покажчик на такій ділянці автостради Чехії інформує про те, що скоро можна буде купити віньєтку.

Чеська віньєтка продається майже у всіх заправках , поштових відділеннях або в спеціальних пунктах (працюють цілодобово) з написом “Vignette”. Через інтернет оплата доріг Чехії на даний момент не передбачена.

Віньєтку Чехії можна придбати також при виїзді з сусідніх країн. Ось, наприклад, такий пункт на заправці в Угорщині, недалеко від кордону зі Словаччиною. Хоча Угорщина і не має спільного кордону з Чехією, але віньєтку можна купити. У Словаччині ми пунктів продажу чеських віньєток не бачили.

Пункт продажу чеської віньєтки на заправці в Угорщині.

Ось один з пунктів з продажу віньєтки. Знаходиться при в’їзді в Чехію з боку Словаччини. Це велика стоянка для вантажних та легкових автомобілів. Перша після перетину кордону. Відразу на в’їзді є спеціальний кіоск, в якому продається чеська віньєтка.

*** Практична порада: на таких стоянках на кордоні Чехії і Словаччині дуже невигідний курс обміну валют. Набагато нижче банківського. Тому віньєтку краще оплатити банківською карткою.

Наш досвід покупки чеської віньєтки – сподіваємося, ви його не повторіть))) Хоч ми і досвідчені мандрівники, але іноді робимо помилки. Якось розгубилися, втомилися в довгій дорозі ( а може на радощах, що вже в Чехії))) – купили віньєтку , помінявши в цьому пункті готівкові євро на крони. Тому віньєтка нам не обійшлася в 11 євро, а цілих 17 євро. Неприємно. Коли виїжджали зі стоянки, побачили на ній трохи далі ще такі ж кіоски з продажу віньєток. Біля них – вивіски з великими написами “Віньєтка – всього 13 євро”. Офіційно вона коштує 310 крон на 10 днів, але ціна тут збільшується за рахунок невигідного курсу при обміні готівкових євро. Ось така ситуація при купівлі віньєтки Чехії за готівку на першій стоянці автобану .