Facebook
Twitter
Google+
Pinterest
Linkedin

Що потрібно знати мандрівникам для поїздки на машині в Німеччину. У цій статті ми розповімо про ПДР, оплати доріг, вартості бензину, комплектації авто, парковках в цій країні, а також про екологічних зонах у містах Німеччини. Ділимося досвідом поїздки на автомобілі.

Оплата доріг Німеччини.

У березні 2017 року було прийнято рішення про введення плати орієнтовно з початку 2019 року за використання доріг приватними транспортними засобами Приємно те, що зараз у Німеччині всі дороги безкоштовні.

Але все ж є окремі спеціальні платні ділянки доріг. Це тунелі і панорамні дороги.

 • Тунель Warnowtunnel сполучає східний і західний берег річки Warno на північ від Ростока. Ця ділянка – перша платна дорога в сучасній Німеччині. Вартість для мотоциклів та легкових авто – взимку з 1.11 по 30.04 – 3,10 євро, влітку – 3,80 євро. Для мікроавтобусів і автотрейлеров взимку – 3,60, влітку – 4,80 євро.

 • Тунель Herretunnel проходить під річкою Trave, має довжину 780 метрів. Вартість для мотоциклів та легкових авто – 1,50 євро, для мікроавтобусів і автотрейлеров – 2,70 євро.
 • Панорамна дорога Roßfeldpanoramastraße – проходить по національному парку Berchtesgaden, на кордоні Німеччини та Австрії. Довжина траси 15,4 км. Вартість проїзду: мотоцикл – 4,50 євро, легковий автомобіль – 8,00 євро, автобус(включаючи пасажирів) – 55 євро.

Придбати: Карта доріг Німеччини. Путівники.

Екологічні зони Німеччини

З 1 січня 2008 року в багатьох містах Німеччини, з метою зниження забруднень повітря, були створені екологічні зони – Umweltzone. Вони позначені дорожнім знаком.

Карта Німеччини із зазначенням міст, в яких організовані екологічні зони.

Автомобілі позначаються наклейкою “Plakette“.

“Plakette” клеїться на внутрішній бік лобового скла. В створені екологічні зони дозволяється в’їжджати автомобілям з відповідною наклейкою. Таку наклейку треба мати тільки тим автомобілям, які планують в’їжджати в екологічну зону.

*Для в’їзду на державну територію Німеччини наклейка не потрібно.

Вартість “Plakette” від 5 до 15 євро. Штраф за пересування по екологічній зоні без наклейки – 80 євро.

Іноземні автомобілі можуть отримати наклейку після заповнення форми на сайтах www.dekra.de/umweltzone або www.umwelt-plakette.de/de/home.html, приклавши копію тех. паспорта з зазначенням норм викиду або сертифікат заводу-виробника. За обробку документів знімається плата 6 євро. Наклейка буде вислана поштою. Обробка документів і процес отримання наклейки може зайняти до трьох тижнів. Потрібно це враховувати при плануванні поїздки. Наклейки мають необмежений термін дії. Це найдорожчий варіант.

Можна знайти на сайті www.dekra.de -список сервсіних центрів і отримати наклейку на місці. Також поряд з містами, в яких є екологічні зони, наклейки продаються на деяких заправках.Ще один варіант – можна уточнити при бронюванні готелів у містах з екологічними зонами, чи зможуть вони допомогти в отриманні наклейки.

Основні ПДР Німеччини

При в’їзді в країну варто традиційний знак із зазначенням елементарних ПРАВИЛ дорожнього руху.

Швидкість

Обмеження швидкості:

 • в населеному пункті – 50км/год,
 • за межами населеного пункту – 100 км/год,
 • на автостраді рекомендована швидкість – 130 км/год,
 • на автобанах їздити зі швидкістю не менше 60 км/год не можна.

Якщо технічно автомобіль не може рухатися зі швидкістю вище 60 км/год, то на автостраду на ньому виїжджати не можна.

Штраф за перевищення швидкості від 15 євро, в залежності від того, наскільки швидкість більше встановленого значення.

Алкоголь

Максимально допустимий рівень алкоголю в крові – 0,3 ‰. Штраф за рівень алкоголю від 0,5‰ – від 500 євро.

Ближнє світло

Ближнє світло фар або ходові вогні повинні бути включені завжди. Заборонено рухатися лише з увімкненими габаритними вогнями.

Перевезення дітей

Діти до 12 років можуть подорожувати тільки при використанні спеціальних дитячих утримуючих систем. Дітей старше 3 років, але зростанням менш 150см, можна перевозити тільки на задньому сидінні. Штраф від 60 євро.

Ремені безпеки

Використання ременів безпеки є обов’язковим для передніх і задніх пасажирів. Штраф – 30 євро.

Розмова по телефону

Під час руху заборонено користуватися телефоном, не обладнаним технічним засобом, який дозволяє вести розмови без використання рук. Штраф – 60 євро.

Тонування.

Ступінь світлопропускання вітрового скла має становити не менше 75%. Передніх бокових стекол – 70%. Експлуатувати автомобіль до усунення недоліків заборонено.

Штраф за порушення ПДР.

За дрібні порушення штраф можна сплатити на місці, якщо недостатньо готівкових коштів, то сума сплачується з допомогою картки. Якщо немає бажання сплачувати штраф на місці, то потрібно враховувати, що при оплаті штрафу через суд, сума штрафу може збільшитися.

Комплектація авто

 • Світловідбиваючий жилет. Обов’язково водієві потрібно одягати під час зупинки авто на автостраді.
 • Зимові шини обов’язкові при відповідних погодних умовах.
 • Рекомендується мати комплект запасних ламп.
 • Аптечка першої медичної допомоги.

Вартість бензину в Німеччині

У подорожі на машині спостерігаємо таку закономірність – так само, як в інших європейських країнах, на автострадах ціна на бензин вище, ніж на аналогічних заправках на звичайних дорогах.

Середні ціни на бензин в Німеччині:

 • Super plus (98) – 1,40 євро
 • Super (95) – 1,30 євро
 • Diesel – 1,10 євро
 • LPG(газ) – 0,54 євро

Паркування у Німеччині

Деякі парковки в містах призначені тільки для місцевих жителів. Називаються Anwohnerparken або Anliegerfrei.

Є також паркування, які вимагають наявність паркувального диска. Його можна придбати на АЗС, при використанні потрібно вказати час прибуття і він повинен бути видний під лобовим склом.

В основному на парковках Німеччини встановлені паркувальні автомати. Після оплати послуги чек потрібно обов’язково покласти на видне місце під лобовим склом.

Штраф за порушення такої парковки: до 30хв -10 євро, до 1 години – 15 євро, до двох годин – 20 євро, до трьох годин – 25 євро, більше трьох годин – 30 євро.

Дуже широко поширені підземні парковки в центрі міста. Ось вказівник на парковку біля Цвінгера в Дрездені. На табло видно, чи є вільні місця на даний момент.

При в’їзді на парковку потрібно отримати талон.

Паркування сплачується в такому касовому апараті, який знаходиться при виході/вході.

Для цього в апарат вставляєте талон і проводите оплату. Потім, коли їдете, цей оплачений талон потрібно вставити в апарат при виїзді з парковки і Вас випустять))

Вартість такої парковки, наприклад, в центрі Дрездена – 2 євро в годину. Ось сайт паркування Дрездена.

Так само у великих і маленьких містах Німеччини багато багатоповерхових парковок. Ось парковка в центрі містечка Пірна, Саксонія.

Ціна паркування

У великих містах Німеччини дуже добре розташована мережа парковок системи P+R. Що означає дослівно “паркуйся і їдь”. Це коли при в’їзді в місто є велика багатоповерхова автостоянка, а від неї в місто можна зручно доїхати на міському транспорті. Поряд з паркінгом знаходиться станція метро або зупинка міського громадського транспорту.

Якість доріг Німеччини.

І автобани, і польові дороги Німеччини – відмінної якості. Їздити по ним одне задоволення.

Мальовнича путівець.

На автобанах обладнані зручні місця для відпочинку.

Вони дуже схожі з місцями для відпочинку на автобанах Угорщини. Багато зелені, хороший сервіс.

Місця для відпочинку на автобанах Німеччини обладнано безкоштовним чистим туалетом, де все працює за допомогою сенсорних датчиків. Зручно і гігієнічно.

Є карта місцевості, де зазначено знаходження даного місця для відпочинку.

Тут комфортно відпочити водієві та “розім’яти ноги” пасажирам.

Щасливої дороги!!Бажаємо яскравих подорожей!