Facebook
Twitter
Google+
Pinterest
Linkedin

Що потрібно знати про громадському транспорті Кракова. Скільки коштує проїзд, де купити квитки, як придбати квиток в автоматі, на чому доїхати з аеропорту, як заощадити на проїзді. Про це і не тільки ми розповімо у статті. Поділимося своїм досвідом та практичними порадами. Поїздка в транспорті Кракова комфортна і доступна за ціною. Просто дістатися з однієї частини міста в іншу. Автобуси і трамваї ходять часто і за розкладом. Туристу легко орієнтуватися в дорозі. До того ж у транспорті є Wi-Fi і кондиціонери.

Міський транспорт Кракова включає трамваї, автобуси. Транспортна мережа розгалужена, з’єднує центр і передмістя. На всі види транспорту діє єдиний квиток.

Трамвай.

Пересуватися по Кракову на трамваї швидко і комфортно. Трамвайні лінії мають 27 маршрутів, ( № 1 – № 24, № 44), два швидкісних маршруту № 50 і № 52, два нічних маршруту № 62, № 64 і № 69. В Кракові є дві підземні зупинки швидкісного трамвая Dworzec Główny Tunel і Politechnika. Вони знаходяться в тунелі, який побудований під центром Кракова.

Цікаво, що перші трамваї у Кракові з’явилися в 1882 році і тягнули їх коні. Довжина маршруту була близько 3-х км. Через 12 років з’явилися трамваї на електриці. Сьогодні в Кракові їздять сучасні і “старі”, але цілком акуратні, трамваї. У трамваях на зупинках не відкриваються всі двері. При вході/виході потрібно натиснути кнопку збоку від дверей, щоб вони відкрилися на вашій зупинці.

Автобус.

В Кракові більше 100 автобусних маршрутів. Міські “miejskie” лінії починаються на 100 (№ 100 – № 194), міські швидкісні лінії “miejskie przyspieszone” – починаються на 500, приміські “aglomeracyjne”з більш дорогим тарифом – на 200, швидкісні приміські “aglomeracyjne przyspieszone” – на 300. Перша цифра нічних міських ліній “nocne”- 600, нічних приміських маршрутів – 900. Додаткові міські автобуси починаються на 400.

Як дістатися з аеропорту Кракова в центр.

Краків один з найпопулярніших туристичних міст Польщі. Зараз легко і доступно придбати Авіаквитки в Краків. Дістатися з аеропорту Кракова у центр міста також просто:

 • На автобусах приміських “aglomeracyjne”ліній. Вдень – це маршрути №208 та №252 , вночі маршрут № 902. Ціна одноразового квитка без пересадок – 4 зл, на 60 хвилин з пересадками – 5 зл, на 90 хвилин з пересадками – 6 зл. Квитки можна придбати в “Билетоматах” – автоматах з продажу квитків у терміналі аеропорту, на зупинці, в билетомате в автобусі, а також у водія.
 • На поїзді до головного залізничного вокзалу Kraków Główny можна доїхати за 15 хвилин і 9 зл, до містечка Величка за 35-40 хвилин і 12,50 зл. Квитки можна придбати в автоматах в терміналі аеропорту, в автоматах на пероні, в поїзді у кондуктора.

Таксі.

У Кракові багато стоянок таксі. на всіх встановлені “шашечки” з назвою компанії і телефоном. Ціни цілком доступні. Плати за посадку немає. Є мінімальний тариф за проїзд – від 6 зл, але лічильник все одно починає з нуля. Середня ціна за 1 км шляху – 2 зл. Вигідніше замовити таксі по телефону. На шашечках і на написах на машині вказаний номер телефону.

Час роботи громадського транспорту Кракова.

Денні маршрути починають роботу з 5-00 і завершують о 22-00. Інтервал руху-10-15 хвилин. Час роботи нічних трамваїв і автобусів з 23-00 до 4-30 ранку. Інтервал руху 20-30 хвилин. Транспорт ходить точно за розкладом. Зручно, що на зупинках є таблиця з графіком руху і ось таке електронне табло. На ньому видно скільки часу чекати на свій маршрут.

В сучасних краківських трамваях і автобусах є електронне табло – це практично великий екран від GPS навігатора. На табло видно номер маршруту, дата і час, де ми знаходимося зараз, наступні зупинки, карту міста, вулиці. Дуже комфортно, особливо для туристів, які вперше в місті.

Наприклад, ми їхали від парку Планти, зупинка Поштова, до Площі Героїв гетто (Plac Bohaterow Getta) на трамваї № 24. З таким дисплеєм нам було зручно орієнтуватися в дорозі.

Вартість проїзду в транспорті Кракова.

Квиток дійсний для всіх видів транспорту. Ціна залежить від міської зони, часу в дорозі, часу дії, наявності пільг (для дітей і пенсіонерів).

-Транспортна система Кракова діє в 2-х зонах: І зона – “miejskie” лінії в центрі міста, II зона – це приміські маршрути, їх називають “aglomeracyjne” лінії. Тариф на приміські маршрути дорожче, ніж на міські.

-Квиток “jednorazowy” актуальний тільки для однієї поїздки на одному виді транспорту без пересадок. Також є квиток “дворазовий” для 1 пасажира на дві поїздки. Для “Bilety czasowe” у центрі Кракова у зоні I протягом 20, 40, 60 або 90 хвилин можна необмежену кількість разів робити пересадки, користуватися різними видами громадського транспорту. Також є міський проїзний квиток на 24, 48, 72 години і тиждень.

-Приміський “aglomeracyjne” квиток на I+II зони також є “jednorazowy” і “дворазовий”, на 60 і 90 хвилин, на 24 години 7 днів. Наприклад, щоб з центру Кракова на автобусі доїхати до Соляної шахти Вєлічка, потрібно купувати квиток для зони I+II за 4 зл. Аеропорт Кракова перебувати в зоні II, вартість проїзду на автобусі буде також 4 зл.

-Для сім’ї 2 дорослих та 1-2 дітей в суботу і неділю діє сімейний квиток вихідного дня.Важливо їздити за цим квитком тільки разом:дорослим+ дітям.

– Квитки “normalny” з повною вартістю. Пільгові квитки називаються “ulgowy”. Знижки діють для дітей до 16 років, студентів (при наявності студентського міжнародного зразка), літніх людей старше 70 років.

Вартість проїзду для кожного виду квитка дивіться в таблиці. Ціни актуальні на 2018 рік.

!!! Обов’язково прокомпостуйте всі види квитків на самому початку поїздки. У транспорті Кракова встановлені такі жовті компостери. На квитку з’являться дата і точний час. Термін дії квитка стартує з цього моменту. Квиток на 1 день, 2 , 3 дні або тиждень потрібно компостувати тільки один раз, на початку вашої першої поїздки.

На фото компостер і мобільний билетомат у трамваї.

Де купити квитки.

Квитки на міський транспорт Кракова можна придбати тут:

1.кіоски та пункти продажу компанії MPK;

2.Biletomat на зупинці – спеціальний автомат з продажу квитків на громадський транспорт. На зупинках Кракова ( не на всіх!) встановлено більше 100 таких автоматів. Приймає до оплати готівку і карти.

3.Biletomat в автобусі – мобільний автомат з продажу квитків є в автобусах і трамваях. На транспорті є знак, який повідомляє, що в цьому автобусі або трамваї встановлений билетомат. Оплата тільки карткою. Дуже зручно, адже не на всіх зупинках є стаціонарні квиткомати. І не треба бігати шукати, де продаються квитки. “Застрибнув” – купив квиток – їдеш з чистою совістю)))

Як купити квиток в автоматі. Коротка інструкція.

Це дуже просто. На фото билетомата – кольоровими стрілками показані основні моменти при купівлі.

 • На сенсорному моніторі (червона стрілка на фото)вибираєте мову (пол., англ., нім.), далі – опцію “купити паперовий квиток”-“KUP BILET PAPIEROWY”. На екрані з’явиться інформація про види доступних квитків: “jednorazowy” або “bilety czasowe”.
 • Вибираєте потрібний Вам квиток натиснувши кнопку на моніторі.
 • Оплачуєте. У стаціонарному билетомате є три варіанти оплати, у мобільному (в автобусах і трамваях – оплата карткою).
 • Варіанти оплати (показано відповідними стрілками на фото)

  • монетами
  • платіжною карткою. Вставляєте карту в пристрій, що зчитує магнітною смугою вниз, далі дотримуйтесь інструкцій на екрані.
  • банкнотами номіналом від 10 злотих. Вставляєте банкноту в спеціальний отвір билетомата.

  4.Забираєте квитки і здачу (при покупці готівкою) в віконці внизу (відзначений фіолетовою стрілкою).

  Як заощадити на проїзді в транспорті Кракова.

  1.Завжди потрібно туристу купувати проїзний квиток на добу і більше.

  Старе місто Кракова – компактний. Його легко пройти пішки. Трамваєм ми проїхали всього пару раз від/до району Подгуже (з музеєм Оскара Шиндлера) і району Казімєж. Їхали з центру без пересадок, користувалися тільки одноразовими “jednorazowy” квитками.

  Якщо ви зупиняєтеся в центрі, то немає необхідності в покупці проїзного на добу і більше. Адже, щоб 24 – годинний тариф вартістю 15,00 злотих окупився треба здійснити за добу мінімум 4 поїздки по “jednorazowy” білету з ціною 3,80 зл. Або зробити 4 поїздки 40 – хвилинних, або 3 поїздки 60 – хвилинних. Купівля добових проїзних буде вигідною, якщо ви зупиняєтеся в передмісті Кракова чи плануєте дійсно багато їздити по місту.

  2. Який вигідніше вибрати квиток для поїздки: одноразовий або тимчасовою.

  Як дізнатися заздалегідь потрібну лінію транспорту, розклад руху, кількість пересадок і часу в дорозі.

  *** Поділимося радою – при плануванні маршруту по Кракову (і будь-якому іншому місту). Скористайтесь сервісом Google Maps – забийте на карті місто і маршрут -звідки і куди потрібно добратися, клацніть знак “автобус” і далі подивіться “розклад міського транспорту”. Сервіс покаже графік руху, потрібні чи пересадки в дорозі, скільки часу витрачається на дорогу.

  Після того, як ви проклали маршрут від однієї пам’ятки Кракова до іншої, подивіться який вид квитка Вам більше підійде. Якщо не потрібно пересадок та час у дорозі більше 20 хвилин – купуйте “jednorazowy”, а для такої поїздки туди і назад “дворазовий”. Для короткої поїздки досить недорогого квитка на 20 хвилин. У випадку, коли без пересадок не обійтися, купуйте квитки на 40, 60, 90 хвилин, в залежності від часу, необхідного на дорогу. Плануєте багато їздити – економніше купити проїзний на 24 години і т. д. Залишаєтеся в Кракові на місяць і більше – тоді відмінним рішенням стане сезонний іменний квиток на місяць і довше.

  Туристичний транспорт.

  Або Як НЕ економити на проїзді в Кракові))) Для туриста в Кракові є багато пропозицій швидко оглянути визначні пам’ятки міста. Це Сіті-тури. По Старому місту їздять автобуси Hop On Hop Off. А барвисті електромобілі на 4-10 осіб можна знайти практично на кожному розі.

  Оригінальний спосіб відчути атмосферу Королівського Кракова – прокотитися по вуличках Старого міста на справжній кареті, запряженій кіньми. Це традиційно краківське розвага для туристів.

  Сподіваємося наша інформація та поради допоможуть Вам у поїздку до Кракова, один з найкрасивіших міст Польщі.

  Бажаємо яскравих подорожей!